Genel (Public) SMTP SUNUCUSU KULLANIMI : Önerilmez!

 

Hızla gelişen bir teknoloji ortamında, 90'lı yılların e-posta uyarıları için genel (Public) SMTP sunucularını kullanma alışkanlığı maalesef beraberinde bir güvenilirlik krizini de beraberinde getiriyor. SPAM'den kara listeye düşmeye kadar sorunlar yaşamaktansa, daha güvenilir ve kalıcı bir çözüm olarak orta izleme sisteminden gelen uyarılar için neden HW grubunun ücretsiz Portalını düşünmeniz gerektiğini keşfedin. E-posta uyarısı baş ağrılarına elveda deyin ve daha güvenilir bir geleceğe merhaba deyin.

HW Group olarak, müşterilerimize uzun vadeli güvenilir hizmet sunmaya odaklandık. İzleme cihazımızı bir sıcaklık alarmı için kullanıyorsanız, şimdi ve 2/5/8 yıl içinde dokunmadan çalışması gerekir. Destek taleplerimiz sayesinde müşterilerimizin önemli bir yüzdesinin aynı hatayı tekrar ettiğini görüyor ve çözüm önerisi sunmak istiyoruz. HW group'un uzaktan izleme çözümleri tasarlarken çeşitli amaçları vardır:

1. Tüm ürünlerimiz deneyimli BT uzmanları tarafından 1 saat içinde kurulabilir
2. Yanlış alarmlar olmadan uzun vadeli istikrarlı hizmet sunmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz
3.  Donanımımızın, arayüzlerimizin ve konseptlerimizin terminolojisinde uyumluluğu koruyoruz

Birçok müşteri çok temel işlevler ister: örneğin uzak tesiste bir sıcaklık sorunu olduğunda bir e-posta uyarısı... Evet, bu uyarılar SMS uyarılarına çevrilebilir, tekrarlanabilir, yükseltilebilir, ancak bunların hepsi basit e-posta uyarılarının temel işlevlerinin ötesindedir. İnternetin başlangıcından bu yana, SMTP (Basit Posta Aktarım Protokolü) bu tür bir amaç için kullanımı kolay bir hizmetti. Hepimiz 90'lı yıllarda e-posta uyarısını cihazdan SMTP sunucusuna göndermeyi öğrendik ve hepsi bu kadardı.

Kurumsal bir ağınız varsa, SMTP sunucusu üzerinden uyarı e-postaları göndermek hala geçerli bir fikirdir. SMTP sunucunuzu bilirsiniz, bakımından her zaman birileri sorumludur. Ancak, uyarı e-postaları göndermek için aşağıda listelenenler gibi genel (Public SMTP) sunucularını kullanıyorsanız, bu konuda bir kere daha düşünmekta fayda var, çünkü 90'lı yıllardan bu yana büyük bir oyun değiştirici var: SPAM!...

Test ettiğimiz Public SMTP sunucuları:

 • Gmail.com
 • Office365.com
 • Outlook.com
 • Hotmail.com
 • smtp-mail.outlook.com
 • GMX.com
 • GMX.de
 • Yahoo.com
 • Seznam.cz
 • Centrum.cz

Bu SMTP sunucuları genellikle uyarı e-postaları göndermek için çalışırlar, ancak uzun vadeli güvenilir bir çözüm değildirler. Bu yüzden size ücretsiz olarak daha güvenilir bir seçenek sunuyoruz:
90'lar sona erdi, uyarılara olan yaklaşımımızı uzun vadeli güvenilir olmak üzere güncelleyelim:
Sürekli gelişen teknoloji ortamında, zamanın geçişi genellikle bir zamanlar güvendiğimiz yöntem ve araçlara açıklayıcı bir ışık tutuyor. Yirmi yıl kadar önce, genel bir SMTP sunucusu aracılığıyla uyarı göndermek, güvenilir bir iletişim şeklini temsil ediyordu. Bugün, 2024 yılında, gerçek zamanlı iletişimin dönüşümünün ve üstün alternatiflerin ortaya çıkması, 90'ların favori çözümlerinin bir vasiyeti olarak ortaya çıkıyor.

Genel SMTP sunucularını kullanmak uzun vadede güvenilmezdir

Ağların hızla genişlemesi, dünya çapında akan veri miktarını artırdı, alışkanlıklarımızı, deneyimlerimizi, yaşamlarımızı değiştirdi. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, her gün kullandığımız teknolojilerin kalbindeki protokoller de gelişti.

90'ların sonlarında ve 00'ların başında, herkese açık bir SMTP sunucusu (gmail.com veya GMX.com gibi) aracılığıyla bir uyarı e-postası göndermek, uzak bir cihazdan e-posta göndermenin birkaç yolundan biriydi. Bugün, e-posta uyarısı muhtemelen birçok uyarı seçeneğinden yalnızca biri olacaktır, ancak BT topluluğunda hala çok popülerdir. Ancak, katıştırılmış aygıtın genel SMTP sunucusu üzerinden e-posta göndermesi, posta kutunuza teslim edileceğini garanti etmez. Uzaktan izleme cihazının web sitesindeki "test e-postası gönder" düğmesine basarak test etmiş olmanız ve bugün çalışmış olması, yarın veya bir veya üç yıl içinde teslim edileceğini garanti etmez! Ve uzak sitenizdeki sıcaklık koşullarını, ödeme yapan müşterinizin şirketinin veya kurumunun teknoloji odasındaki ortamı koruyan erken e-posta uyarısından bahsediyoruz.

Açık olmak gerekirse, yalnızca genel (ücretsiz) SMTP sunucularından bahsediyoruz. Şirketinizde kendi özel SMTP sunucunuzu kullanmak mantıklıdır. Sunucu güncellemelerini biliyorsunuz, beyaz listeleri vb. Kullanabilirsiniz fakat genel SMTP sunucularda durum böyle değil.

Uyarı için ücretsiz SMTP sunucularını kullanmak neden iyi bir fikir değildir?

 

Ücretsiz SMTP sunucuları, bağımsız istemci, akıllı telefon istemcisi ve bu hizmetin günlük kullanımı için ayrılmıştır. Gömülü termometrenin bir e-posta göndermeden 5 yıl boyunca aktif bir kullanıcı hesabına sahip olması ve ardından bir saat içinde 10 e-posta göndermesi için özel değildir. Elbette, bu hizmetlerdeki SPAM koruması, e-posta uyarılarınızı spam etkinliği olarak tanımlayacak ve e-postalarınızı yok sayacaktır.

Alarm ve Uyarlar için Public SMTP Sunucularından Faydalanma Neden İyi Bir Fikir Değildir?

 • SPAM sorunları: Genel SMTP sunucuları, SPAM iletilerine karşı korumalarını sürekli olarak geliştirmektedir. Kişisel bilgisayarınızın, dizüstü bilgisayarınızın veya akıllı telefonunuzun bununla ilgili bir sorunu yok, ancak 3-15 yıllık bir termometre başka bir hikaye.

 • Teslim edilebilirlik sorunları: Katı e-posta kimlik doğrulama gereksinimleri (SPF, DKIM ve DMARC gibi) nedeniyle, yanlış yapılandırılmış e-posta sunucuları e-postaların spam olarak işaretlenmesine veya tamamen reddedilmesine neden olabilir. Bu, meşru e-postaların hedeflenen alıcılara ulaşmasını engelleyebilir.

 • Kara listeye düşme : E-posta sunucuları ve IP adresleri, çok fazla spam göndermek veya güvenlik ihlalleri yaşamak gibi çeşitli nedenlerle e-posta kara listelerine girebilir. Kara listeye alınmak, e-posta teslim hatalarına neden olabilir.

 • Sunucu devre dışı süresi: E-posta sunucuları bakım, donanım arızaları veya siber saldırılar nedeniyle çökebilir. Bu zamanlarda, e-posta teslimi gecikebilir veya kesintiye uğrayabilir.

 • Sınırlı şifreleme: SMTP şifrelemeyi (SMTPS ve STARTTLS) desteklese de, tüm e-posta sunucuları ve istemcileri bunu düzgün bir şekilde uygulamaz. Bu, e-posta içeriğini aktarım sırasında müdahaleye karşı savunmasız bırakır.

 • Inbox (gelen kutusu) doluolma durumu: Genel e-posta hizmetinde hiç alanınız bitti mi? Henüz yapmadınız mı?

 • E-posta güveniliriliği: Anlık mesajlaşma, işbirliği araçları ve uzaktan izleme merkezleri çağında, kuruluşlar ve bireyler kritik iletişimler için e-postaya daha az güvenebilir ve bu da güvenilirlik sorunlarını ele alma aciliyetini gündeme getirir

Kullanımı kolay ve uzun vadeli güvenilir bir çözüm?

Uzun vadeli güvenilir e-posta uyarıları, HW Group müşterilerinin %20-50'si için son derece önemlidir. Size "sadece" kendi SMTP sunucumuzu sağlamak için çok sınırlı bir çözüm olacaktır. Cihaz geçersiz (bağlantısı kesilmiş) uyarıları, grafikler ve tüm uyarıları yönetmek için daha iyi bir çözümümüz var: Portal. Bir kullanıcı hesabına bağlı 20 cihaza kadar ücretsiz sürümde: www.HWg-cloud.com. Uzun vadeli güvenilir bir çözüm sunmak, HW Group'un SensDesk teknoloji portalını geliştirmesinin nedenidir. HWg müşterilerine, görev açısından kritik bir uyarı göndermek ve kullanıcıya mesajın gönderildiğinden emin olmak için uzun süreli bir yaklaşım sunmak. Tabii ki, portal özelliklerini öğrenmeniz, nasıl kurulacağını ve onunla nasıl çalışılacağını öğrenmenin 15 dakika, +15 dakika daha süreceğini kabul etmeniz gerektiği anlamına gelir.

RME (Ekosistem Uzaktan İzleme ) Nedir?

HWg'de e-posta uyarı izleme cihazından çok daha fazlasını sunuyoruz. En ucuz STE2 LITE cihazıyla bile RME hizmetlerimizin tüm ekosistemini kullanabilirsiniz:

 • SMS ve sesli arama uyarıları için SMS Ağ Geçidi
 • Yedek güç için UPS
 • Ücretsiz HWg-cloud veya ücretli SensDesk aboneliği
 • XML ve SNMP API'si
 • HWg Monitör uygulaması

 

Özet

 
Özellikle görev açısından kritik uyarılar için genel SMTP sunucusuna çok fazla güvenmeyin. 90'lar bitti. Evet, 30 dakika kazanabilir ve ücretsiz bir SMTP posta hizmetine güvenebilirsiniz. Ancak bu ücretsiz hizmet tarafından uygulanan her bir SPAM koruma önlemi muhtemelen e-posta uyarılarınızı devre dışı bırakacak ve bununla ilgili herhangi bir bildirim almayacaksınız. HW Group'un portal hizmetini kullanın. Ücretsizdir ve uzun vadede çok daha güvenilirdir. HWg-cloud.com veya ücretli SensDesk.com portalları. Her ikisi de zamandan ve emekten tasarruf etmenizi sağlar ve uyarı zamanında teslim edilmezse kaybı ortadan kaldırır.