Ekosistemin Bir Parçası Olarak SMS-GW

 

4. 2. 2024

Ortamı sürekli olarak izlemek ve tüm uyarıları yerine ulaştırrmak için düzinelerce cihaz ve muhtemelen yüzlerce sensör içeren daha büyük projelerde yararlı olmakla kalmaz, aynı zamanda bazen insanlar bir e-posta yerine izleme cihazından bir SMS veya telefon görüşmesi almayı tercih eder, - burada bir hata yoktur - her şirket veya kurum, sistem yöneticilerinin bir şeyler ters gittiğinde izleme ve uyarılarını nasıl düzenlemeyi tercih ettikleri konusunda kendi prensiplerini uygular. Bu nedenle HW grubu, ayrıntılı olarak bahsedeceğimiz SMS ağ geçidinin iki versiyonunu üretir.

SMS-GW, RME'nin (Uzaktan İzleme Ekosistemi) Bir Parçasıdır

SMS mesajını iletmek veya sesli arama yapmak, uzak konumda bir sorun olması durumunda müşteriyi uyarmak, HWg'nin sağladığı son hizmettir. Ve bu uyarı, müşterinin telefonunda ne yüklü olursa olsun, bundan beş yıl sonra da güvenilir bir şekilde çalışmalıdır. Kurulumu kolay bir sistemdir, ancak uzun vadede güvenilirdir, bu da HW grubu için temel değerlerden biridir. Tüm HW Group ürünleri, SMS ve CallOut uyarıları için SMS-GW'yi kullanabilir. Bağlı sensörlere sahip her izleme cihazında aylık ücretli bağımsız bir SIM karta güvenmek yerine, şirkette SIM kartlı bir ağ geçidine sahip olmak daha ucuz ve daha kolaydır.

 

 

Hem 2G (GSM) hem de LTE (günümüzde kablosuz geniş bant standartları arasındaki farkı açıklamak muhtemelen gerekli değildir) SMS-GW3 olarak adlandırılan SMS ağ geçitleri, üretimimizdeki ağ geçidinin üçüncü versiyonu olduğu için aynı işlevi görür - kullanıcı/cihaz tanımlı bir SMS mesajı şeklinde bir uyarı göndermek veya bir çağrı uyarısı yapmak - bu temelde bir hedef telefon numarasına yapılan bir aramadır. SMS-GW3, herhangi bir ek yazılım gerektirmeden tüm HWg ürünleriyle sorunsuz bir şekilde çalışır. Aynı LAN üzerindeki bir SMS-GW3, şirketteki birden fazla HWg cihazı tarafından erişilebilir hale getirilebilir. SMS gönderme ve CallOut (zil sesi) işlevlerini aynı anda birkaç cihaza sağlar ve uyarıları kuyruk üzerinden gönderir.
SMS-GW3 cihazı, www.SensDesk.com ve 3. taraf servis sağlayıcı portalları ile de kullanılabilir. SensDesk Teknolojisi tabanlı portallar, ağ geçidine portal tarafından erişilebildiği sürece (bir VPN veya genel IP adresi üzerinden) uyarı için SMS-GW3 LTE'yi kullanabilir - tüm SMS ve CallOut uyarıları, portalın ücretli kullanıcıları (SensDesk.com veya sağlayıcıların portalları) tarafından kullanılabilen yazılım Twilio hizmeti yerine ağ geçidi tarafından işlenebilir.
Ancak, her iki seçeneğin de (SMS-GW birimi / Portaldan SMS uyarısı) sınırlamaları ve avantajları vardır. Ağ geçidi ünitesinin kullanılması, yalnızca izleme cihazı kapatıldığında (bağlantısı kesildiğinde) bir duruma neden olabilir - kritik bir uyarı mesajı göndermek veya arama yapmak mümkün olmayacaktır. Bu nedenle, Portal ile kombinasyon, uyarıları daha da güvenilir hale getirir. Ağ geçidinin 2G ve LTE sürümleri arasında aşağıdaki özellikler paylaşılır: 1) 3m kablolu harici anten 2) Giden SMS kuyruğu için dahili bellek: 100 mesaj 3) Tüm HWg cihazları (RME) için SMS/Calls GW 4) Herhangi bir SNMP yazılımı için SMS/Calls GW 5) Herhangi bir NAGIOS için SMS/Calls GW (NETWAYS eklentisi) 6) API'yi açın: SNMP, XML, netGSM (http, SOAP) 7) Kombine SMS ve CallOut bildirimi için "SMS + Ring" işlevini destekler 8) Mekanik: 76 x 93 x 28 mm, duvara monte edilebilir, DIN rayına sığar (isteğe bağlı).

Özet

İzleme cihazına LAN (yerel ağ) üzerinden bağlanan HWg Monitor ile bir tablet, herkesin kullanımına açık bir ekran olarak kullanılabilir. Bir sensörü manuel olarak eklerken veya düzenlerken, cihaz için kullanıcı adı ve şifre girme seçeneği de vardır. HWg Monitor'ü akıllı telefonda bir mobil uygulama olarak kullanarak, verileri doğrudan cihazdan alabilir ve widget'ları kullanabilirsiniz. Ancak bu kullanım için, cep telefonunun LTE bağlantısını ve SensDesk teknolojisi tabanlı Portal'ı veri kaynağı olarak kullanmak daha uygundur.