HWg-Cloud'dan Cihaz Bağlantısı Kesildi Uyarısı: Uzun Vadeli Güvenilir İzleme Sistemi

Bir Uzaktan kontrol, izleme cihazı çalışırken kullanışlıdır. Uzak sitede bir elektrik kesintisi veya bir bağlantı hatası olabilir, bu da uyarıların iletilmeyeceği anlamına gelir. Bu anlarda sizi uyarmak için, uzaktan izleme cihazının bağlantısı kesildiğinde tüm portallar (ücretsiz HWg-cloud.com dahil) sizi uyarabilir.

Donanım grubundaki müşterilerimize sattığımız ürün, bir uyarı cihazı veya sensörü değil, iletilen uyarı mesajıdır. Bu nedenle, dış ortamın (güç veya bağlantı) her zamanki gibi çalışmadığı anlarda bile müşterilerimizi uyarmak bizim görevimizdir. Uzun vadeli güvenilir izleme sistemi sağlamak için, SensDesk Teknoloji tabanlı portalın ücretsiz sürümünde bile "Cihaz Bağlantısı Kesildi Uyarısı" özelliği sunuyoruz - www.HWg-cloud.com.
Alarm durumları:
1) Ölçülen sensör değeri, tanımlanan sınırdan daha yüksek/daha düşük. Bu standart bir uyarıdır.
2) 2) Ölçülen sensörün bağlantısı kesildi (örn. bağlı bağlantı noktası yırtılmış). Bu standart bir uyarıdır.
3) 3) Sensörün bağlı olduğu izleme cihazında güç yok. Bu, cihazın bağlantısı kesildi uyarısıdır.
4) 4) İzleme cihazının İnternet bağlantısı yok. Bu bir Cihaz Bağlantısı Kesildi uyarısıdır.

Sonuç olarak, uzak tesisinizdeki çevresel durumun oldukça iyi bir şekilde korunmasıdır. Kullanımı kolay, uzun vadeli güvenilir izleme elde etmek için Protal'ı kullanıyoruz, çünkü senaryolar (3) ve (4) daha yüksek seviyeli bir sistem olmadan gerçekleştirilemez. Monitöre bağlı sensörlerden biri veya daha fazlasının bağlantısı kesilirse, yırtılırsa veya normal şekilde çalışmalarını engelleyecek şekilde hasar görürse ne olur

Cihazdan Gelen Standart Uyarı

 

 

Portal ile yapılabileceği gibi Poseidon2 veya STE2 gibi izleme cihazından da yapılabilir. Cihaz arayüzünde şuna benzer bir şey göreceksiniz:

Sensör bağlantısı kesildi senaryosu (2) için ayrıca bir uyarı tanımlayabilirsiniz, -999.9 santigrat derece sensör bulunamadı anlamına gelir ve cihaz sizi bu durum hakkında uyarabilir. Cihazdan gelen uyarı e-postaya dönüştürülmelidir. Bu amaçla şirketinizin SMTP sunucusunu kullanabilirsiniz, ancak HW grup sizi genel SMTP sunucularını kullanma konusunda uyarmak istiyor. Bunun neden iyi bir fikir olmadığına dair makalemizi aşağıdaki bağlantıdan okuyabilirsiniz:   https://www.seberteknoloji.com/genel-public-smtp-sunucusu-kullanimi-oner...
HW Group olarak bizim sağladığımız Portallardan birisini kullanmanızı öneririz. Ücretsiz bile olsa , HWg-cloud.com size örneğin Google veya Yahoo'nun SMTP sunucularından çok daha iyi hizmet sağlayabilir.

 

Portal standart uyarıları

Portalda, zaman içindeki değerlerin grafiklerini de görebilirsiniz. "Sensor Invalid" (Algılayıcı Geçersiz ) durumunu görürseniz:

 
Bu, sıcaklık uyarısından farklıdır ve alıcıya farklı türde bir uyarı mesajı olarak gönderilebilir. Bu durumda daha doğru ve doğru olan sıcaklık dalgalanmasından ziyade sensör arızasını gösterir. Bir kablo yanlışlıkla çekilebilir veya bir şekilde hasar görebilir, bu da sensörün izlenen değeri izleme cihazına göndermesini engeller. Ve alarm alıcısı böyle bir durumu gerçek bir sıcaklık alarmından ayırt edebilir. İlki bir sensör arızasını, ikincisi ise izlenen ortamdaki bir değişikliği gösterir.

Bağlantısı Kesilen Cihaza Portal'ın Verdiği Tepki

Orada ne oldu? Bilmenin gerçekten bir yolu yok. Çöken tüm izlenen tesis veya yalnızca belirli bir güç dağıtım birimi veya "prizden düşen" belirli bir fiş olabilir. Olur böyle şeyler. Uygun eylemi gerçekleştirebilmeniz için tam olarak ne olduğunu bilmeniz yeterlidir. HWg izleme cihazının gücü kesilirse, portal - bu durumda HWg-cloud.com - aşağıdaki mesajı görüntüler:

Cihazın bağlı olmadığı bilgisini ne kadar hızlı alabilirim?

HWg-cloud.com hizmeti söz konusu olduğunda, cihazın kendisinin düzgün çalışmadığını kesin olarak belirlemek bir saatten az sürer, böylece hesaptaki cihaz durumunu değiştirir:
Ve doğrudan portaldan gönderilen bir uyarı tetiklenir. Anlaşılacağı gibi, bir şekilde, güç kesilirse mail gönderilemediği için hiçbir SMTP hedefi uyarı alamaz. Cihaz yeniden açıldığında, portaldaki durumu ilk veri gönderiminden sonraki bir dakika içinde değişir. Sensör grafiğindeki bağlantısı kesilen cihazlar:

Günlük grafikte cihaz geçersiz simgesi, ardından izlenen değerin sonunda başka bir cihaz geçersiz simgesi  bir uyarı ile devam ediyor.

Özet

Aygıttan e-posta uyarıları göndermek için SMTP sunucusunu kullanmak yaygın bir yoldur. Genel SMTP sunucusunu kullanmaktan daha iyi, HW grubundan Portal hizmetini kullanmaktır, daha uzun vadeli güvenilir ve ücretsiz bir hizmettir. Yukarıda gösterilen değer grafikleri ve e-posta uyarılarını yönetmek için merkezi bir yer, cihazın bağlantısı kesildi uyarısının yanı sıra aldığınız başka bir bonustur. İzleme cihazı (STE2, Poseidon, Ares,..) kapatıldığı veya ağ bağlantısı kesildiği anda gönderilen bir uyarıdır. Portal hizmeti, izleme cihazının bağlı olup olmadığını ve düzgün çalışıp çalışmadığını izler. Tüm Uzaktan İzleme Ekosisteminin güvenilirliğini artırır.